Vážení rodiče, milí žáci,

přejeme Vám všem v rámci možností pěkné a ve zdraví prožité Velikonoční svátky.

Zde je učivo na další týden:

 

p. uč. Maňáková

Matematika

6.třída  Podívat se na https://isibalo.com/matematika/6-trida-delitelnost/suda-a-licha-cisla  a https://isibalo.com/matematika/6-trida-delitelnost/delitelnost-tremi

Úkoly k učivu budou odeslány na mail, prosím vypočítat a odeslat zpět do pátku 17.4.( kdo ještě nesplnil domácí úkol z minulého týdne, ať se mi ozve co nejdříve)

7.třída Přečíst v učebnici str. 121 a 122 – Poměr a jeho vlastnosti. Úkoly k učivu budou odeslány na mail, prosím vypočítat a odeslat zpět do pátku 17.4. (kdo ještě nesplnil domácí úkol z minulého týdne, ať se mi ozve co nejdříve)

8.třída  Přečíst v učebnici str.79 Rovnost – žlutý rámeček a str. 81 Lineární rovnice – žlutý rámeček + příklad 1. Úkoly k učivu budou odeslány na mail, prosím vypočítat a odeslat zpět do pátku 17.4.( kdo ještě nesplnil domácí úkol z minulého týdne, ať se mi ozve co nejdříve) Neplatí pro žáky s IVP, ti dostanou na mail jiné zadání.

9.třída Přečíst v učebnici str. 38 – 43. Funkce.  Úkoly k učivu budou odeslány na mail, prosím vypočítat a odeslat zpět do pátku 17.4.( kdo ještě nesplnil domácí úkol z minulého týdne, ať se mi ozve co nejdříve)

Chemie

8. – 9. třída Na daném odkazu https://interaktivita.etaktik.cz/novy-student/89972/32e041d262f1508627a50c619226233c se přihlašte do interaktivního sešitu Hravá chemie8 nebo 9, vpravo nahoře je záložka bonusy, kterou si rozkliknete a podíváte se na chemické pokusy, které jsou v nabídce, můžete vyzkoušet i některý kvíz.

Veškeré dotazy na mailu manakoval @seznam.cz

 

p. ředitel Dosoudil

Přeji všem pěkné Velikonoce,

učivo tento týden nezadávám, odpočiňte si :-)

p. uč. Horáčková

Přírodopis + zeměpis

Online výuka:

 1. třída: čtvrtek 16.4. v 9:30
 2. třída: čtvrtek 16.4. v 11:00
 3. třída výuku příští týden nemá
 4. třída výuku příští týden nemá

 

Úkoly:

 1. třída – opsat do sešitu zápis zaslaný na mail a v pracovním sešitě přírodopisu vypracovat do příští hodiny tyto úkoly: str. 28 – úkoly č. 1. a 4., str. 29 – úkoly č. 1. a 3.
 2. třída – opsat do sešitu zápis zaslaný na mail, v pracovním sešitě přírodopisu vypracovat do příští hodiny tyto úkoly: str. 31 – úkoly č. 1. a 2., str. 32 – úkoly č. 1., 2. a 3. a postupně začít vypracovávat slepou mapu Austrálie
 3. třída – opsat do sešitu zápis zaslaný na mail
 4. třída – opsat do sešitu zápis zaslaný na mail

 

Moje mailová adresa je stále připravená na vaše dotazy: horackova.zskuzelov@tiscali.cz

 

p. uč. Vachunová

Němčina

 1. třída

-učebnice str. 39- přepsat do Deutsch žlutý rámeček Gramatik – přivlastňovací zájmena sein –  jeho, ihr – její

– pracovní sešit str. 28 cv. 12

 1. třída

– učebnice str. 77 – přepsat do Deutsch žlutý rámeček Gramatik – časování slovesa mochten

– učebnice str. 79 cv. 8 – do Deutsch vyčasovat sloveso fahren

– pracovní sešit str. 69 cv. 4

 1. třída

– uč. Str. 41 – přepsat do Deutsch žlutý rámeček Gramatik – neosobní podmět „man“ a vyčasovat sloveso durfen = smět ( za čarou )

– pracovní sešit str. 41 cv. 12,13

 

Frohe Ostern!

Na závěr uvádím 2 velikonoční recepty. Přeji dobrou chuť a pěkné Velikonoce.

Velikonoční beránek

1 hrnek krupicového cukru, 2 hrnky hladké mouky, 1 prášek do pečiva, půl hrnku rozpuštěného másla, kůra z 1 citronu, 3 vejce, 1 hrnek mléka a 2 lžičky vanilkového cukru, 2 rozinky

K mouce, cukrům, kůře a prášku do pečiva přidáme máslo, mléko a vejce a vypracujeme hladké těsto. Spodní i vrchní část formy na beránka dobře vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou nebo strouhankou. Pak do spodního dílu formy nalijeme těsto a přiklopíme horním dílem. Pečeme do růžova a ještě horkého vyklopíme. Vychladlého beránka můžeme pouze pocukrovat nebo polít polevou. Místo očí vtlačíme rozinky.

Pomazánka „ Sloní žrádlo“ – na chlebíčky

1 lžíce oleje, 1 lžíce kečupu, 1 lžíce hořčice, půl lžíce mletého cukru a půl lžíce octa spojíme na ohni, necháme vychladnout. Nastrouháme 25 dkg salámu junior, 1 menší nadrobno nakrájenou cibuli, osolíme, opepříme, dáme vše i s marinádou dohromady. Nakonec vmícháme 1 brněnku ( majonézu).

 

p. uč. Trýska

6. třída

Dějepis:

Opakování dosud probraného učiva – starověké Řecko po každodenní život  ( dle rozeslaných emailů žákům)

Doporučená videa a procvičování v emailech.

Fyzika:

Opakování dosud probraného učiva – procvičování převodů jednotek po čas (délka, objem, hmotnost, hustota, čas) po změnu objemu pevných látek. ( dle rozeslaných emailů žákům)

Zásobník cvičení – otázky a úkoly v učebnici, nebo zadej název na net -chytrák fyzika – a pak vyhledej ročník a příslušnou látku a pracovní list.    Doporučená videa a procvičování v emailech.

7. třída

Dějepis:

Opakování dosud probraného učiva – Pozdní středověk po dobu poděbradskou. ( dle rozeslaných emailů žákům)

Procvičování a testování na www.didakta.cz.     Doporučená videa a procvičování v emailech.

Fyzika:

Opakování dosud probraného učiva – tlak v tekutinách a vlastnosti plynů ( dle rozeslaných emailů žákům) – otázky a úkoly v učebnici, nebo zadej název na net -chytrák fyzika – a pak vyhledej ročník a příslušnou látku a pracovní list. video:youtube –  Rande s fyzikou.

Procvičování převodů jednotek a příkladů na www.didakta.cz.   Doporučená videa a procvičování v emailech.

8.třída

Dějepis:

Opakování dosud probraného učiva – svět se mění – nové velmoci – boj o kolonie – druhá fáze průmyslové revoluce – nové objevy a vynálezy – Bachův absolutismus ( dle rozeslaných emailů žákům)

Procvičování a testování na www.didakta.cz        Doporučená videa a procvičování v emailech.

Fyzika:

Opakování dosud probraného učiva – el. proud, el, napětí, zdroje el. napětí, el. odpor – na čem závisí – značky, jednotky, výpočet.

Spojování rezistorů ( dle rozeslaných emailů žákům)

Zásobník cvičení – otázky a úkoly v učebnici, nebo zadej název na net -chytrák fyzika – a pak vyhledej ročník a příslušnou látku a pracovní list. Procvičování převodů jednotek a příkladů na www.didakta.cz      Doporučená videa a procvičování v emailech.

9. třída

Fyzika:

Opakování dosud probraného učiva – světelné jevy, optika, jaderná energie. Procvičování převodů jednotek a příkladů na www.didakta.cz  Uvolňování jaderné energie ( dle rozeslaných emailů žákům).      Doporučená videa a procvičování v emailech.

p. uč. Myšulková

Český jazyk

Úkol na příští týden je pro žáky 6. – 9. třídy stejný. Do slohového sešitu napište pohádku, bajku, příběh, úvahu, výklad (vyberte si jeden druh) na téma Velikonoce. Rozsah slohové práce si určí každý sám, za minimum považuji jednu stránku.

Přeji všem hezké Velikonoce a hodně zdraví a sil do dalších dní.

Dotazy : ivanamysulkova@seznam.cz

 

p. uč. Jurenová

AJ  1. stupeň

Milí žáci/žákyně, tentokrát mám pro vás pouze dobrovolné úkoly pro radost – vyberte si, jaké se vám líbí + posílám také nějaké velikonoční aktivity J

Jelikož vím, že mnozí z vás rádi tvoříte, jste velmi šikovní a kreativní, můžete si také vytvořit vlastní velikonoční přáníčka (3.třída má inspiraci také v učebnici na str. 70), která můžete věnovat svým blízkým, popřípadě vybarvovat omalovánky, apod.

Posílám ukázkové náměty a všem vám přeju HAPPY EASTER! J

https://topcoloringpages.net/easter/

https://legaldbol.com/happy-easter-card-templates/91-create-happy-easter-card-templates-now-with-happy-easter-card-templates/

https://legaldbol.com/happy-easter-card-templates/46-creating-happy-easter-card-templates-with-stunning-design-for-happy-easter-card-templates/  (když pojedete dolů, pod obrázkem máte další krásné náměty)

Aktivity

 1. Chceš si zazpívat písničku? https://www.youtube.com/watch?v=sOVFn2oZXWE
 2. Najdeš všechna slova v osmisměrce? https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Easter/Happy_easter_lx89798up
 3. Podle obrázků doplň správná písmenka (víš, co znamenají daná slovíčka?) https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Easter/EASTER_CRYPTOGRAM_gr112lo
 4. Klikni na slovíčko, zopakuj, přelož; zopakuj si předložky pod obrázek; na základě vět (níže) a obrázku urči, kolik je vajíček např.v košíku / pod stromem, apod. https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Easter/Easter_yt94791yc

(když na každé stránce pojedete dolů, máte tam spousta dalších hezkých interaktivních aktivit)

AJ 2. stupeň (6.-8.třída)

Na další týden si můžete opakovat slovní zásobu daných lekcí (popř. kdo chce, může si na internetu najít jakékoli interaktivní aktivity s tématem Velikonoc), ale jinak vás/popř. vaše rodiče, pouze poprosím, abyste mi na moji emailovou adresu petrusjurenova@seznam.cz napsali, jak se vám daří zvládat učivo do AJ, co se vám nejvíc líbí/nelíbí, popř. náměty, jak bych vám i já mohla ještě víc vyjít vstříc, pomoci. Thank you very much and HAPPY EASTER! 

 

p. uč. Hrbáč 3. třída

Český jazyk

Minule jste se měli naučit zpaměti vyjmenovaná slova po S na straně 80 a měli jste si projít strany 81 a 82 kde jsou vysvětleny významy jednotlivých vyjmenovaných slov. Prosím projděte si nyní strany 83 a 84 kde jsou na obrázcích vysvětleny zbývající významy vyjmenovaných slov po S (a opět zde doporučuji pro cvičení použít folie na psaní). Na straně 85 pak je opakování – pokud budete mít čas, chuť a hlavně sílu, můžete zkusit dětem nadiktovat diktát (třeba jen část) z této stránky (cv. 4 úplně dole). V pracovním sešitě do ČJ prosím vypracovat strany 22 a 23. Opět připomínám pomůcku pro rodiče – z druhé strany pracovního sešitu jsou výsledky všech cvičení :-).

Matematika

Pořád dokolečka :-) opakovat všechny násobilky od 1 do 10. V učebnici Matematiky projít strany 97 až 100 písemné odčítání pod sebou. Velmi názorně je to vysvětleno zde:

https://www.youtube.com/watch?v=cxRa4WgvDcM

Sčítání i odčítání pod sebou včetně zkoušky správnosti je také pěkně vysvětleno ještě zde:

https://www.youtube.com/watch?v=vuPXPUCTn88&feature=youtu.be

Jinak stále opakuji, že není potřeba dělat vždy úplně celou stránku. Pokud tomu děti rozumí, stačí každý den jen pár příkladů na procvičení.

Prvouka

V učebnici si prosím přečtěte strany 55 a 56 Společné znaky rostlin. V pracovním sešitě pak doplňte podle učebnice stranu 48.

V případě jakýchkoliv otázek pište na můj email martin.hrbac@post.cz nebo volejte na mé číslo uvedené v ŽK.